JARNÍ ÚKLID

AKČNÍ „KORONA“ CENY PLATÍ POUZE V KVĚTNU

V průběhu května jsme si pro vás připravili akci na servis vašich domácích
( PC / APPLE) mazlíčků. Nabízíme kompletní vyčištění stolní počítače nebo notebooku od prachu, servis chlazení, přepastování procesoru, vyčištění registrů, cache v prohlížeči, antivirovou kontrolu, odvirování PC nebo čistou instalaci operačního systému Windows 10 / Apple mac OS Catalina (případně starší).

VYČIŠTĚNÍ OD PRACHU

 • vyčištění počítače / notebooku od prachu
 • servis ventilace (vyčištění větráku procesoru, sání vzduchu a výdechu)
 • přepastování procesoru teplovodivou pastou

600 Kč

více info

VYČIŠTĚNÍ OD VIRŮ

 • vyčištění registrů Windows
 • vyčištění cache prohlížeče
 • odstranění nepotřebných souborů z disku 
 • antivirová kontrola systému
 • odvirování systému

600 Kč

více info

PŘEINSTALACE SYSTÉMU

 • přeinstalace operační systému Win 10
  (bez zálohy dat: 600 Kč, se zálohou a obnovou dat: 900 Kč)
 • Apple mac OS Catalina nebo starší verze
  (bez zálohy dat: 900 Kč, se zálohou a obnovou dat: 1200 Kč)

od 600 Kč

více info

PRO UPLATNĚNÍ SLEVY NÁM PŘI PŘEDÁNÍ POČÍTAČE NA SERVIS ŘEKNĚTE, ŽE CHCETE UPLATNIT SLEVU V RÁMCI „KORONA AKCE“.

VYČIŠTĚNÍ POČÍTAČE OD PRACHU

Servis počítačů je stejně tak důležitý, jako servis auta. Pokud jej chcete spolehlivě používat po dlouhá léta, je potřeba se o něj pečlivě a pravidelně starat. Notebook i stolní počítač fungují v podstatě jako „pračka vzduchu“.

Na jedné straně se vzduch do skříně nebo šasi notebooku nasává, na straně druhé pak zase odchází ven. Vzduch tedy proudí skříní či notebookem a pomáhá tak náporovému chlazení procesoru, grafické karty, čipové sady na základní desce či napájecímu zdroji.

Všudepřítomný prach se ovšem ze vzduchu usazuje ve vašem počítači nebo notebooku a díky složitému průchodu, mnohdy i různých filtrům, tak ulpívá na různých částech uvnitř počítačů. Počítačům nebo notebookům, které mají zanesené chlazení, typicky žebra chladičů pod větrákem na procesoru, lopatky ventilátoru na procesoru, grafické kartě nebo napájecím zdroji, se tak výrazně zkracuje jejich životnost.

Preventivním profesionálním vyčištěním předejdete fatálním problémům, které nemusí nutně způsobit jen to, že vám přestane fungovat počítač, ale důsledkem vysokých teplot se může pokazit např. také pevný disk a vy tak přijdete o svá důležitá data, fotky vašich dětí za posledních 5 nebo 10 let, pracovní dokumenty a další. Věřte nebo ne, řešíme to v podstatě každý týden. A přitom všem pořád dokola opakujeme „zálohovat, zálohovat, zálohovat“, ale je to marný, je to marný, je to… marný.

NEVYPADÁ TO VE VAŠEM POČÍTAČI PODOBNĚ?

koronaviru

vás nezbavíme,

ale virů

v počítači ano!

VYČIŠTĚNÍ POČÍTAČE OD VIRŮ

Mluví se o tom denně. Přesto ještě i dnes nemá spousta lidí svůj počítač chráněný kvalitním antivirem. A nebo používají jen nějakou verzi zdarma, která mnohdy neodhalí spoustu virů a hrozeb.

Při zavirování počítače v dnešní době ale dochází k fatálním následkům. Už to není taková „sranda“ jako dřív. Dnešní moderní cryptoviry vám zašifrují veškerá data 2056 bitovým klíčem, který je na úrovni zabezpečení přístupu do banky online. Jednoduše to znamená, že se ke svým datům už nikdy nedostanete, protože ani dnes ještě neexistuje počítač, který by takto zašifrovaná data dokázal rozluštit.

Není na škodu si čas od času nechat počítač zkontrolovat, jestli neobsahuje nějaké viry i přes to, že používáte nějaký antivirový program. Nic není dokonalé a není na škodu občas disk zkontrolovat jiným antivirovým systémem a hlavně pod jiným operačním systémem než tím, který vám nabíhá ve vašem počítači. Operační systém již totiž může být napaden a modifikován tak, aby vás na tento vir neupozornil.

 

PŘEINSTALACE OPERAČNÍHO SYSTÉMU

 

Přeinstalace operačního systému Windows 10

I když na začátku na systém Windows 10 spousta lidí nadávalo, postupně se ukazuje, že se jedná o poměrně podařený a stabilní operační systém (na rozdíl od jeho předchůdců po mezi skvělými Windows 7 až po Windows 10, tedy Windows 8 a 8.1). Spousta věcí potřebuje údržbu. To stejné platí i pro operační systém. V průběhu používání počítače si většina uživatelů doinstaluje do systému spoustu programů. Některé z nich pak odebere, jiné ne. Systémové registry se tak plní spoustou zbytečných informací. Někdy jde registry ještě „pročistit“, tedy odstranit zbytky fragmentů odinstalovaných programů, smazat ze systému dočasné soubory různých aktualizací systému apod. a systém se zrychlí. Někdy je systém už ale v takovém stavu, že je mnohem lepší přeinstalovat celý počítač úplně čistou instalací operačního systému.

V případě přeinstalace systému se připravte na to, že přijdete o veškerá data. Je proto důležité, abyste si svá data před tím zazálohovali na nějaký externí disk, do cloudu apod. Pokud budete chtít zálohu dat (dokumenty, fotky, videa, hudba, oblíbené položky) udělat od nás a data následně do počítače obnovit, účtujeme si k přeinstalaci systému příplatek 300 Kč (pouze po dobu trvání akce, tedy v květnu 2020). Počítejte ale s tím, že systém Windows (na rozdíl např. od počítačů a systému Apple) neumí ze systému vyzálohovat jednotlivé již instalované programy a o všechny tyto programy tedy přijdete a budete si je muset nainstalovat znovu. Typicky se jedná o placené programy jako např. kancelářský balík Microsoft Office, Adobe Photoshop, AutoCAD apod. Pokud nám dodáte originální instalační médium s licenčním klíčem nebo elektronickou licenci, rádi vám samozřejmě tento SW do nově instalovaného systému doinstalujeme (k přeinstalaci bude doúčtován čas, který instalace zabere).

Počítač s čistou instalací Windows se chová o poznání lépe, respektive rychleji a je s ním zase radost pracovat.

Pokud byste měli zájem o zrychlení počítače, tak nejvyšší možné zrychlení systému lze dosáhnout upgradem Vašeho klasického pevného disku (točícího se klasického HDD) za disk SSD. Tyto disky jsou několikanásobně rychlejší jak při zápisu, tak při čtení a Vašemu počítači nebo notebook vdechnou doslova novou chuť do života. Systém se zrychlí k nepoznání. V případě, že máte o tento upgrade zájem, řekněte nám to při předávání počítače / notebooku do našeho servisu, případně nás kontaktujte.

Přeinstalace operačního systému Apple mac OS

Spousta uživatelů počítačů Apple dobře ví, proč se rozhodlo pro používání těchto počítačů. Většina z nich kvůli vysoké stabilitě systému i jeho rychlosti. Jak pravila kdysi jedna nejmenovaná reklama „I muži mají své dny“ a i Apple MacBook Air nebo Apple MacBook Pro, případně Apple iMac se po létech používání může výrazně zpomalit. Tady ale platí, že to trvá výrazně déle, než u počítače s Windows.

Pokud jste na svém MacBooku nebo iMacu postupně z App Store instalovali aktualizace (upgrady) několika verzí systému (typicky např. Sierra > High Sierra > Mojave > Catalina), je opravdu na zvážení, jestli si celý systém nenechat nainstalovat znovu jako čistou instalaci jen té nejnovější verze. Zbavíte se tak spousty různých věcí, které mohly zůstat po upgradech ze starších verzí, vyčistíte disk od hromady dočasných souborů a Váš Mac se výrazně zrychlí.