SEO Břeclav

Jak to všechno vzniklo?

Posledních 10 let mě velmi zajímalo a stále zajímá vše, co se točilo kolem různých internetových projektů, startupů, SEO (optimalizace pro vyhledávače), internetového marketingu, PPC kampaní a dalších věcí. Rád cestuji a tak jsem, konec konců asi jako většina milovníků cestování, snil o tom, že bych jednoho dne mohl mít práci, kde bych nebyl tolik vázaný na jedno konkrétní místo a čas a mohl si tak občas zpestřit můj pracovní režim pár týdny či měsíci digitálního nomádství a pracovat z různých míst světa, odletět přes zimu za teplem apod.

Něco málo o mně

Jmenuji se Kamil Pichler. Pocházím, a celý život, kromě 9 měsíců, kdy jsem si odskočil studovat angličtinu, fotit a cestovat na Nový Zéland, žiju v Břeclavi na Jižní Moravě. Město Břeclav sice se svými přibližně 25 000 obyvateli není úplně nejmenší město na jižní Moravě, ale na téma SEO si tady moc není s kým jen tak poklábosit u kávy. A tak jsem se po 20 letech profesionální kariéry v IT jednoho dne rozhodnul, že rozjedu nějaký svůj vlastní projekt, na kterém bych si všechny své znalosti a dovednosti vyzkoušel v praxi a získal tak cenné praktické zkušenosti z reálného provozu.

ŽivotNaCestách.cz jako „testovací nástroj“ a současně reálná reference

V roce 2013 jsem tedy spustil cestovatelský portál ŽivotNaCestách.cz, který měl nahradit můj původní blog z Nového Zélandu, o který jsem bohužel kvůli zrušení služby Bloguje.cz přišel. Tento portál vznikl proto, že jsem chtěl lidem přiblížit trošku více cestování a vzdálené země, ale dát také cestovatelům a začínajícím copywriterům možnost, aby se někde mohli prezentovat a ukázat tak své fotky a své umění v oblasti copywritingu a vybudovat si tak postupně jméno a získat cenné zkušenosti z této oblasti.ŽivotNaCestách.cz - Cestovatelský portál pro opravdové cestovatele.

Další, velmi důležitý důvod, proč tento web vzniknul byl fakt, že jsem v té době už delší dobu koketoval s internetovým marketingem, zkoušel různé metody optimalizace pro vyhledávače, linkbuilding, PPC kampaně, správu kampaní na Facebooku a další, ale na vlastním blogu a jiných webech, kam chodí pár lidí, člověk moc praktických zkušeností neposbírá tak jsem se rozhodnul pro vlastní projekt, kde si budu moci všechny mé znalosti postupně vyzkoušet a ověřit v praxi.

SEO Břeclav – skvělé rozhodnutí díky malé nabídce

Začal jsem pátral po odbornících na SEO. Břeclav bohužel nic takového v té době nenabízela nebo jsem alespoň nenašel nikoho s dobrými referencemi. Je to velká škoda, protože Břeclav je okresní město a díky tomu si myslím, že nabízí spoustu možností ve svém okolí. Už tenkrát jsem si říkal, že vzhledem k velkému počtu okolních měst a vesnic, by se jistě služby v oblasti SEO v Břeclavi hodily. Po pár letech jsem sice ve vyhledávači při zadání klíčových slov „SEO Břeclav“ a „optimalizace pro vyhledávače Břeclav“ již nějaké výsledky našel, ale i tak to nebyla žádná sláva a tak jsem se nakonec rozhodnul, že si na ŽivotNaCestách.cz budu dělat kompletní správu SEO zatím sám.

ŽivotNaCestách.cz po roce provozu v České televizi

ŽivotNaCestách.cz v České televizi v pořadu Dobré ráno. Zleva: Kamil Pichler (majitel a provozovatel), Radovan Bajgar (autor), Jiří Hošek (provozovatel info služby o levných letenkách).

ŽivotNaCestách.cz v České televizi v pořadu Dobré ráno. Zleva: Kamil Pichler (majitel a provozovatel), Radovan Bajgar (autor), Jiří Hošek (provozovatel info služby o levných letenkách).

Po nějaké době se ukázalo, že všechna ta dřina kolem webu měla nějaký smysl a že to nejspíš dělám správně, jelikož o ŽivotNaCestách.cz projevila již po prvním roce provozu zájem Česká televize a pozvala mě jako hlavního hosta do pořadu Dobré ráno s podtitulem Život na cestách, jehož název byl inspirován mým webem.

Proto jsem se po čase rozhodnul, že ukončím práci v pozici IT manažera v nadnárodní společnosti a že SEO v Břeclavi a jejím okolí nabídnu. A nejen to – rád bych dal časem dohromady tým zkušených odborníků v této oblasti, abychom pomohli společnostem v regionu, které SEO skutečně potřebují a aby nemuseli ztrácet čas ježděním na jednání do Prahy a platit tamní vysoké ceny.

Přichází tak doba, kdy můžete řešit SEO pro své projekty přímo tady v Břeclavi ale samozřejmě nejen tady, ale klidně po celé České republice, Slovensku, ale klidně i v dalších zemích, pokud si vystačíme s angličtinou.

Pokud máte zájem o SEO nebo se dozvědět více o tom, jak taková optimalizace pro vyhledávače probíhá, neváhejte mne kontaktovat a dohodnout si se mnou osobní schůzku. Když budete mít zájem a přijít na schůzku alespoň trošku „v obraze“, přečtěte si tady tento mini-seriál o SEO, který jsem tady na webu připravil, a proklikejte se postupně všemi odkazy.